yandexanalitik

UPS KİRALAMA

    PDF İndir

UPS KİRALAMA

GİRİŞ

Kritik sistemlerinizin ihtiyacınız olduğu zaman çalışmaması, enerjisiz kalması şirketinizin itibarını ve karlılığını olumsuz etkileyecek, telafisi zor durumlar yaratacaktır. Alp Enerji bu bağlamda kiralık UPS ve akü sistemleri sayesinde firmalara kritik enerji yapılarında uygun maliyetli ve esnek çözümler üretmektedir.

Neden UPS Kiralamalı?

UPS Sistemi kiralamak çoğu küçük ve orta ölçekli şirket için ideal bir yatırım olarak kabul edilir. Bütçe konusunda sıkıntı yaşayan şirketler UPS kiralamayı tercih etmektedirler.

Alp Enerji, müşterilerine paket çözüm olarak Standalone ve Modüler UPS kiralama seçenekleri sunmaktadır.

UPS Kiralama ihtiyacı gerektiren durumlar nelerdir?

• Tesisinizin tadilatı için geçici ihtiyaç durumları
• Sergi veya etkinlikleriniz için geçici ihtiyaç durumları
• İnşaat işleri ve şebeke yükseltmelerinden dolayı öngörülen veya planlanan elektrik kesintileri
• İşletmeniz için kritik önem arz eden dönemler
• Yük artışı ile planlanan kapasite artışlarına hızlı çözüm
• Bütçenizin kısıtlamalarından dolayı belirli bir dönem UPS kiralamaya uygun olması
• Ani gelişen UPS arızaları
• Uzun süren bakım çalışmaları için geçici çözümler
Alp Enerji, müşterilerine işletmeleri için önem arz eden her kritik duruma uygun esnek kiralama periyotları ile paket çözüm olarak Standalone ve Modüler UPS kiralama seçenekleri sunmaktadır.

UPS Kiralamanın Faydaları:

Tasarruf Sağlar, Fırsat Maliyeti Yaratırsınız.

Çoğu küçük veya orta ölçekli firmalar sınırlı bütçeler ile çalışmak zorundadırlar. Bu gibi UPS kiralama seçenekleri, firmaların UPS sahip olma maliyetini ödemeden gerekli çözüme ulaşmalarını sağlamaktadır. Bu durum aynı zamanda dönem içi verimliliği arttırmak adına, şirketin zaruri olan farklı harcamalarına bütçe imkanı sağlar, fırsat maliyeti yaratır.

Daha Az Bakım Maliyetiniz Olur.

Bir Kesintisiz Güç Kaynağına sahip olmak, akülerin ve diğer dahili bileşenlerin uzun ve sağlıklı bir yaşam döngüsüne sahip olabilmesi için düzenli bakım ve servis güçlüğünü beraberinde getirir. Düzenli bakımlar masraflı ve zaman alıcıdır. Bu aşamada UPS kiralama işletmeler için kolaylık sağlar. Böylece işletme harcamalarınız (Op-ex) azalacaktır.

Nakit Çıkışını Önler.

Planlı elektrik kesintileri için ya da kısa süreli olarak işletmenize bir UPS desteği gerekiyorsa, UPS kiralama sizin için en mantıklı seçenek olacaktır. Böylelikle şirketinizden nakit çıkışı azalmış, sadece öngördüğünüz süreler için harcama yapmış olursunuz. Bu durum Harcamalarınızı optimize etmenize olanak tanır. Böylece sermaye harcamalarınız (Cap-ex) azalacaktır.

Esnekliğe izin verir.

Ofisinizdeki bilgisayarları destekleyen bir Kesintisiz Güç Kaynağının boyutu ve yük kapasitesi, veri merkezinin sunucu odasında kullanılanla aynı olmayacaktır. Bu nedenle, UPS kapasitesi elektrik kesintisi sırasında taşıması gereken kümülatif yüke bağlı olarak bölümden bölüme değişiklik gösterecektir. Kiralama, departmanın veya projenin gereksinimlerine bağlı olarak şirketin çok çeşitli UPS kaynaklarına sahip olmasını sağlar. Kapasite artımı veya azalımına imkan sağlar.

Paket Çözümü sunar.

Yapacağınız UPS kiralama anlaşması ile UPS’i, akü grubunu, bakım ve onarım faaliyetlerini, sistem kurulumunu, akü izleme sistemini tek paket olarak alır, ihtiyacınız olduğu süre boyunca kullanırsınız. Ek akü değiştirme maliyetleriniz olmaz. Uzmanlık gerektiren her bir kalem için ayrı bir anlaşma yapmaktan ve hizmet almaktan kurtulmuş olursunuz.

Teknolojik Yükseltmelere Olanak Tanır.

Yıllar geçtikçe teknolojinin gelişimi de katlanarak artmakta, daha kısa sürede daha yeni teknolojiler üretilmektedir. UPS kiralama, şirketlerin teknolojik yeniliklere daha hızlı ve verimli olarak adapte olabilmesine bu yeniliklere daha ucuza sahip olabilmesine olanak tanır. Bu sayede şirket ihtiyaç duyduğu son teknoloji ekipmanı alabilir.

Tecrübeli teknik ekiplerden destek alma imkanı sunar.

UPS kiralama sözleşmeleri; teslimat, kurulum, bakım-onarım, 24/7 teknik destek, saha araştırması ve daha birçok özelliği içerir. Böylece şirket, kesintisiz güç kaynağını kiralayarak, sistem için ayrı bir UPS bakım ve servis planı satın alma zahmetinden ve bunların takibinden kurtulur.

Bilanço Avantajları Sunar.

Kira planlarının işletme bilançonuz üzerinde olumlu etkisi olabileceğini biliyor muydunuz? Malların kiralanması veya leasingi, bir şirketin Aktif Getirisini (ROA) ve Özkaynak Getirisini (ROE) artırabilir. Bunun dışında, şirketin üçüncü taraf kaynaklarla herhangi şişirilmiş bir ödemesinin veya mevduatının olmadığını gösterecek, bu durum da şirketin kredi potansiyelini farklı şekilde kullanmasına olanak sağlayacaktır.

UPS Kiralamanın faydalarını:

• Tesisinizdeki UPS'in arızalı kalma süresini en aza indirirsiniz
• Operasyonel maliyetleri azaltırsınız
• Sermaye giderlerinizi azaltmış olursunuz
• Bakım Maliyetleriniz olmaz
• Ek akü değiştirme maliyetleriniz olmaz
• Esnek sözleşme sürelerine sahip olursunuz
• Süreç boyunca alanında uzman sertifikalı teknisyen desteği alırsınız
• Kritik Enerji Altyapısı Sistemini bir Bütün olarak kiralarsınız
• Teknolojik yeniliklere hızlı adapte olursunuz
• İhtiyaca göre kapasite artırımı veya azaltımı yapılabilir
• Garanti Süreci Kiralayıcı firma kapsamındadır
Olarak maddeler halinde özetleyebiliriz.

Sonuç

UPS satın almayı seçerseniz; yüksek ilk yatırım maliyetleriniz olacak, karlı bir satın alma yapmış olmak için uzun seneler aynı sistemi kullanmak zorunda kalacaksınız, zamanla değişen yük ihtiyacınıza göre hızlı bir şekilde kapasite azaltımı ya da artımı yapamayacaksınız, alanında uzman teknik ekibe sahip olmanız gerekecek, sisteminiz için bakım-onarım anlaşmaları yapmanız gerekecek ve zamanla akü değişimi gibi ekstra masraflarınız olacaktır. Bu durumda UPS kiralama anlaşmaları yapmak, UPS satın almaya göre işletmenize yukarıda yer aldığı gibi bazı avantajlar sağlayacaktır.
İhtiyaçlarınızı belirlemeniz durumunda, beklemek yerine harekete geçerek uygun kiralama seçenekleri ile işletmeniz için maksimum fayda sağlayabilirsiniz.

Özellikleri

Kiralama için kullanılabilen UPS sistemleri, gereksinimlerinize göre uygun aküyle 1-500kVA aralığındadır.

Tek faz, 3 faz, rafa monte, bağımsız ve modüler ürünler stoklarımızda mevcuttur.

Alp Enerji, gerektiğinde teslimat, kurulum, devreye alma ve akü montajı dahil olmak üzere, UPS kiralama süresi sonunda demontaj işlemleride dahil olmak üzere eksiksiz bir UPS kiralama paketi sunar.

Kiralama öncesinde saha keşfi ve sistem konfigürasyonunu ücretsiz olarak sizlere sunmaktayız.