yandexanalitik

VRLA AKÜLER

VRLA AKÜLER

Valf Ayarlı Kurşun Asit (VRLA) Aküler artık modern UPS sistemleri için en yaygın seçimdir ve sülfürik asit elektroliti ile kurşun ve kurşun oksit plakaları kullanır. Bu kombinasyon, her hücreden nominal iki voltluk bir potansiyel üretir.

VRLA aküler çevre dostudur ve açık havalandırmalı kurşun asit tiplerden daha güvenlidir. Bunun nedeni, modern VRLA pillerin yaklaşık% 98'i geri dönüştürülebilir olması ve Alp Enerji'nin çalıştığı saygın, güvenilir partnerlerinin gelişmiş geri dönüşüm elverişliliğine sahip olmasıdır.

fiamm logo alpenerji

FIAMM
Eurobat

  Katalog FLB

  Katalog SLA

  Katalog SSLA

    
yuasa logo alpenerji

YUASA
Eurobat

  Katalog

    
exide logo alpenerji

EXIDE
Eurobat

  Katalog

Özellikleri

VRLA aküler kullanıcı bakımı gerektirmeyen kapalı birimlerdir. Vana yardımıyla acil / aşırı basınç durumlarında, üretilen gazların havalandırılmasına izin verilir.

VRLA akülerde çalışma performansı ve ömür arasındaki en iyi denge 20 derece C'de elde edilir. Genel bir kural olarak, bunun üzerindeki her 10 derece C için çalışma ömrü yarıya iner. Akünün faydalı çalışma ömrü de akünün nasıl kullanıldığından etkilenir, bu nedenle kritik enerji altyapılarında akülerin seçilmesi ve boyutlandırılmasında büyük özen gösterilmelidir.

Tüm aküler düzenli olarak kontrol edilmeli veya bir akü izleme sistemi ile izlenilmelidir. Sonuçta akülerin belirli bir ömürleri vardır ve değiştirilmeleri gerekecektir; ancak, ömürleri iyi yönetilen bir ortam ve buna olanak sağlayan akü izleme sistemi ile en üst düzeye çıkarılabilir.

VRLA kuru tip bakımsız aküler, aşağıda yer alan örnek uygulama alanları gibi kritik bölge uygulamaları için kullanılmaktadır:

• UPS Sistemleri
• Veri Merkezleri
• Telekomünikasyon uygulamaları
• Hastaneler
• Havalimanları
• Yenilenebilir enerji sistemleri
• Otomasyon sistemleri
• Güvenlik sistemleri

VRLA kuru tip bakımsız aküler 2V, 6V ve 12V olarak üretilmektedirler. Yüksek standartları karşılar ve kalite, güvenilirlik, yüksek mukavemet, uzun ömür, depolama kapasitesi ve geniş sıcaklık aralığı açısından üstün ürün performansı sağlarlar.