Veri Merkezi Projelendirme ve Uygulama Hizmetleri

Alp Enerji kesintisiz işletmenin esas olduğu kritik öneme sahip tesislerde elektromekanik altyapı projelendirme ve uygulama hizmeti sağlayan bir firmadır. Bu kapsamda özellikle veri merkezleri temel iş alanı içinde yer almaktadır. Türkiye’de bulunan bir çok “Veri Merkezi”nin elektromekanik altyapı projelendirmesinde Alp Enerji’nin payı büyüktür.  Tercih edilmesinin en büyük nedeni; projenin en başından sonuna kadar  tam anlamıyla sağlamış olduğu hizmetlerden oluşturmaktadır. Keşif, hakediş hazırlama, iş planı çıkarma ve ön maliyet çıkarma ile başlayan çalışma, tasarlanan sistemin çalışması için en uygun ürünlerin seçilmesi sistem tek hattının çıkarılması, shop drawing projelerinin çizilmesi ve ürün onay dosyalarının sunulması ile devam etmektedir.
Ürünlerin yerine yerleştirilmesine müteakip müşteri nezaretinde yapılan Seviye testleri ile veri merkezi devreye alım işlemleri sonlandırılır. Uygulama sonrasında as-built projeleri, 3 boyutlu yerleşim planları çizimi, ürün devreye alma kitapcıkları ve garanti belgeleri teslim edilerek proje sonlandırılmış olunur.
Alp Enerjinin diğer firmalardan farkı profesyonel proje yönetim kriterlerini benimsemesi ve yaptığı işlerde metodolojiyi tamamen takip etmesinden gelmektedir.
MS Project formatında proje zaman takviminin hazırlanması, kaynak ve maliyet planının hazırlanması ile birlikte bu tabloları müşterimiz ile paylaşmaktayız. Yapmış olduğumuz haftalık toplantıların ilk konusu zaman planının değerlendirilmesi, kaynak ve maliyet planının üzerinden geçilmesi olmaktadır. Hazırlamış olduğumuz proje ilerleme tablolarını, haftalık toplantı sonucu güncelleyerek tüm proje paydaşlarının
görebileceği bir pano üzerinde paylaşmaktayız. İşinizi, işimiz olarak benimsemekteyiz. İçimize sinmeyen hiçbir işi müşterilerimize teslim etmiyoruz ve projeyi sonlandırmıyoruz. Projelere ve kullandığımız ürünlere iki farklı gözle bakmaktayız öncelikle işlevselliğini kontrol etmekteyiz. Sonrasında ise uygulama esnasında yapmış olduğumuz ufak detay çözümleri ile birlikte ürünün işlevselliğine görsellik katarak estetik hale getirmekteyiz.

 

 

    

Takipte Kalın

E-Posta Adresinizi Kaydedin, Daima Haberdar Kalın.