Veri Merkezi Test ve Devreye Alma (Seviye-1/5) Testleri

Veri merkezinin büyüklüğünden ve kullanılan sistemlerden bağımsız olarak yapmış olduğumuz tüm işlerde Uptime kriterlerince belirlenmiş olan devreye alma testlerini adım adım takip etmekteyiz. Seviye testlerini 2009 yılından beri kullanan ilk firma olma özelliğimizden dolayı uygulamasını yapmadığımız bir çok projede danışmanlık hizmeti vererek müşterilerimize proje teslimini yüklenici adına gerçekleştirmekteyiz.
Alp Enerjinin diğer bir farkı kendi bünyesinde bulunan ısı bankaları ile bu testleri gerçekleştirmesidir. 9kW’lık AC ve 25kW’lık DC yük bankalarını kabin içlerine yerleştirerek gerçek bir modelleme sağlamaktadır. Aynı zamanda farklı testlerde kullanılmak üzere bu ısıtıcıların kiralama hizmeti de verilmektedir.

Seviye-1 (Level-1): Fabrika Kabul Testi/Fabrika Onay Testi:

Fabrika Testi sırasında sipariş edilen ekipman, sahaya gönderilmeden önce fabrikada kapsamlı bir şekilde test edilir. Tedarikçinin ekipmanın tasarımda anlatılan teknik özelliklere uygun olduğunu kanıtlaması gereklidir.
II – Seviye-2 (Level-2): KG/KK Kurulum Muayeneleri:

Seviye 2 KG/KK Sürecinin amacı kalite kontrollerinin etkin bir şekilde geliştirilmesi ve gereken şekilde uygulanması için bir karşılaştırma noktası oluşturmaktır. Sahada montajı yapılmış olan ürünlerin devreye alma öncesi genel kontrollerinin yapıldığı evreyi tanımlamaktadır.
III – Seviye-3 (Level-3) : Devreye Alma Testi:

Seviye 3 devreye alma testi, seviye 4 testten önceki son provadır. Temel prensip olarak tedarikçi firmaların sahada ürünlerini devreye aldıkları ve ürün garanti sürelerinin başladığı test olarak kabul edilmektedir. Ekipmanın tasarıma göre çalıştığının ve Seviye 4 teste hazır olduğunun onayıdır.
IV – Seviye-4 (Level-4): Saha Kabul Testi ve İşlev Testi:

Saha Kabul Testi ve İşlev Performans Testinin (FPT) amacı Müşteriye işlerin tamamının belirtilen şekilde yapıldığı ve soğutucu, jeneratör ve UPS gibi bileşen ve alt sistemlerin bir bütün olarak çalıştığının güvencesini vermektir.
V – Seviye-5 (Level-5): Entegre Sistem Testi (IST):

Test ve devreye almanın son seviyesi Entegre Sistem Testidir. Bu testlerle tüm sistemlerin birlikte çalışabildiği onaylanacaktır. Tüm çalışma ve arıza modları test edilecek ve onaylanacaktır.

Takipte Kalın

E-Posta Adresinizi Kaydedin, Daima Haberdar Kalın.