7/24 İZLEME

Kesintisiz güç kaynağı sistemlerinde kullanılmış olan SNMP ile birlikte UPS’e ait bilgilere web ara yüzü aracılığıyla ulaşmanız mümkündür. Kolay kullanım özelliği sayesinde UPS ile ilgili konfigürasyonlar yapılabildiği gibi, UPS giriş / çıkış verileri de izlenebilmektedir. UPS’te oluşan hatalar ise mail yoluyla ilgili kişilere gönderilebilmektedir. SNMP kartı aynı zamanda log kayıtları, olayları ve UPS giriş/çıkış değerlerini hafızasında tutarak geçmişe ait oluşan olaylarda sebep-sonuç ilişkisini kurmayı kolaylaştırmaktadır.

İstenildiği takdirde opsiyonel olarak sunulan MODBUS haberleşme kartı ile UPS’ leri mevcut otomasyon sisteminize dahil edebilirsiniz. RS 232 / RS 485 portları üzerinden de UPS verileri takip edilebilir.

UPS üzerinde bulunan standart kuru kontak çıkışları ile istenildiği taktirde bypass interlock devresi kurulabilmekte ve UPS uzaktan kapatılabilmektedir.

 

UNMS (UPS Network Management Software) sisteminin en büyük avantajı müşterilerimizin oluşturduğu operasyon merkezi ile birlikte Alp Enerji bünyesinde bulunan destek personelimizin de sistemi sizinle birlikte izlemesidir. Böylelikle UPS’te oluşabilecek herhangi bir alarm durumunda tüm bilgiler operasyon merkezimize aktarılır ve SNMP kartı ile birlikte  UPS değerleri kontrol edilerek ön izleme yapılmış olunur. Eğer gerekliyse teknik servis problemi gönderilerek arızaya ivedilikle müdahale edilmesini sağlıyor

 

 

                 .

Takipte Kalın

E-Posta Adresinizi Kaydedin, Daima Haberdar Kalın.